Скільки триватиме карантин в Києві та чи відверне тестування на коронавірус в Борисполі нову хвилю COVID? - О Киеве

Скільки триватиме карантин в Києві та чи відверне тестування на коронавірус в Борисполі нову хвилю COVID?

Майже щоденно в Києві сотня нових інфікованих COVID. Після відновлення авіасполучення побоюючись різкого спалаху уряд організував масове тестування на коронавірус в Борисполі. Аеропорту через який до Києва прибувають тисячі пасажирів. Чи зможе це зупинити потенційну епідеміологічну катастрофу?

В середині червня перед українською владою постала серйозна дилема. Карантин тривав на той момент 3 місяці, але перемогти вірус швидко не вдалося. Попри очікування, що кінець пандемії прийде з літньою спекою, COVID продовжив розповсюджуватись ще швидше. Якщо в березні-квітні в Києві фіксувалось 60-70 випадків щодня, то після часткового зняття карантину в червні-липні їх вже 100-140.

Але економіка України за прогнозом НБУ вже зазнала обвалу в понад 10%, тому вводити нові жорсткі обмеження урядовці не будуть. Тим більше в Києві — діловому центрі України. Про небажання повертатися до 1 етапу карантину заявляли президент, прем’єр-міністр й чиновники різних рівнів.

Тож певний час столиця житиме в його адаптивному варіанті. Транспорт залишиться працювати, продовжать роботу кафе та ресторани, збережеться авіасполучення. Влада націлилася на збереження маскового режиму, дистанціювання та боротьбу з порушеннями протиепідеміологічних правил.

Глава медичної комісії Києва Олег Гелевей попереджує, що за таких умов карантин триватиме до березня 2021. За погіршення епідеміологічної ситуації його можуть продовжити до літа наступного року. В уряді поки що планують обмеження до осені 2020, але з можливістю продовження.

Основний фактор, який впливатиме на тривалість карантину — це вакцина. За оптимістичними прогнозами вона піде в серійний випуск в кінці цього року, ще місяці можуть знадобитися для вакцинування українців. Поки що невідомо на який час вона даватиме захист, тому можливі ревакцинації для поновлення імунітету. Тож навіть за найсприятливіших умов зняття всіх обмежень й повернення до звичного життя можна чекати не раніше початку наступного року.

Бориспільська ЦРЛ та аеропорт «Бориспіль» на захисті Києва від нової хвилі епідемії.

В таких умовах іншим способом хоча б наблизитись до звичного життя для киян є тестування. Приклад Південної Кореї та Німеччини показує, що поєднання масового тестування з дотриманням маскового режиму може ефективно тримати епідемію в мегаполісах на низькому рівні захворюваності. Важливо в такому випадку контролювати аеропорти та тестувати пасажирів.

Вразливе місце столиці — аеропорт «Бориспіль». З відновленням авіасполучення через нього до міста прибувають тисячі пасажирів. Щоб нівелювати загрозу, в аеропорту була створена лабораторія. Відтепер всіх хто хоче потрапити з країн, які мають захворюваність 55 осіб на 100 тисяч населення, тестують на наявність вірусу. Також необхідно контролювати ситуацію й найближчих до аеропорту населених пунктах. Цим займається Бориспільська ЦРЛ.

Киянам влада міста рекомендує і надалі триматися дистанції та носити маски. А також уважно стежити за оновленням списку країн до яких не варто подорожувати через епідемію. Киянам які вирушають до таких країн варто знати, що при поверненні додому, в аеропорту чи на пункті пропуску їм запропонують пройти 14-денну самоізоляцію або скористатися додатком «Дій вдома». Все для того, щоб не допустити нової хвилі епідемії в самому Києві.

Тому що без дотримання основних правил карантину і лабораторія в аеропорту, і ЦРЛ Борисполя, і лікарні Києва працюватимуть з перевантаженням. Однак з коронавірусом можна боротись не тільки тестуванням, а й запобігаючи масовим інфікуванням. Владі Києва потрібно стежити не тільки за ситуацію в місті, а й на й містах-супутниках. Саме з цих міст йде найбільший трафік людей. Спостерігаючи за коронавірусом в Борисполі, Ірпені, Вишневому, Броварах, Бучі можна запобігати поширенню вірусу та оперативно знаходити хворих.От GiraffДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мы в Facebook