Так само як готівка в банку або ваші поточні неоплачені рахунки клієнтів, товарно-матеріальні запаси є активом. Активи відображаються у вашому балансовому звіті BAS Малий бізнес, який показує скільки коштує ваш бізнес, відображаючи при цьому загальну вартість вашого інвентарю. Купуючи товари у продавця, ви:

- Збільште свої активи на суму, вказану в рахунку.
- Збільште свої зобов’язання на рівну суму, що належить вашому постачальнику.
Трапляються випадки, коли собівартість значно й регулярно змінюється (наприклад, нафта), що представляє різні способи оцінки запасів. Але для цілей роздрібної та оптової торгівлі вартість ваших запасів – це чиста собівартість.
Вартість продажу та вартість проданих товарів
Ключовим елементом у знанні вашої рентабельності та рівня грошового потоку в реальному часі є відстеження вашої собівартості продажу чи вартості проданих товарів у BAS. Це вартість проданого вами інвентарю. Сума чистого продажу за вирахуванням витрат на продаж дає вам валовий прибуток.
Коли ви здійснюєте продаж, ви зменшуєте свій актив й збільшуєте собівартість продажу, внаслідок чого вартість запасів переноситься з балансового звіту до звіту про прибутки та збитки. Чи це робиться під час продажу або наприкінці місяця, коли ви проводите інвентаризацію, залежить від того, який метод обліку запасів ви використовуєте.
Ваш бухгалтер повинен бути в змозі порадити вам, який метод найкраще підходить для вашого бізнесу.
Облік запасів
Використовуючи BAS Управління торгівлею, обліку запасів немає, коли відбувається продаж. Продаж зберігає виторг та податкові операції та показує 100% прибутку у вашому звіті про прибутки та збитки. Наприкінці місяця (або року) виконується оновлення інвентаризації, надається значення, яке потім порівнюється зі значенням інвентаризації за попередній місяць.
«Вартість запасів на початок періоду» та «Вартість запасів на кінець періоду» присвоюються рахункам, які з урахуванням будь-яких покупок, які ви могли здійснити протягом періоду, дають вам собівартість продажу, яка віднімається від виторгу, щоб дати вам валовий прибуток.
При періодичному обліку вартість покупки додається безпосередньо до звіту про прибутки та збитки, а коригування запасів додається наприкінці місяця. Ви можете отримати точний звіт про прибуток лише один раз на місяць, після того, як будуть здійснені всі розрахунки.
Оцінка запасів повинна йти за повним запасом, щоб взяти до уваги будь-які продажі подарунків, безкоштовні зразки, пошкодження або крадіжки. Будь-яка втрата ТМЦ через пошкодження або крадіжку не буде виявлена доти, доки не буде зроблено підрахунок, і на той час буде непросто визначити, де і коли це сталося. Однак, оскільки вам не потрібно враховувати вартість запасів для кожного продажу, метод періодичного обліку простіший й зручніший, якщо ви використовуєте окремі програмні системи для обліку та управління запасами BAS.