Інфраструктура Києва: що нового з’явилося за останній час — О Киеве

Інфраструктура Києва: що нового з’явилося за останній час

В українській столиці багато красивих місць і дивовижних пам’яток. Деякі з них є вже давно, інші — з’явилися в останні роки. Сьогодні багато часу і сил приділяється розвитку Києва, зокрема, реконструкції старих пам’яток і будівництва нових. Існують фактори, які перешкоджають досягненню цієї мети. Однак столиця все одно активно розвивається, і вже є кілька справді дивовижних і красивих локацій, в яких варто побувати.

Пішохідно-велосипедний міст над Володимирським узвозом

Вперше плани по реалізації цього проекту з’явилися ще в радянські часи, проте будівництво постійно відкладалося аж до 2019 року. Саме в цьому році міст довжиною 216 метрів, створений з металу і скла, нарешті вдалося побудувати і ввести в експлуатацію. Багато в чому цьому посприяв Київський міський голова Віталій Кличко, тому кияни так його і називають — «міст Кличко».

Спорудження пустує тільки пізно вночі, а в світлий час доби його заповнюють численні жителі столиці та туристи. З моста відкривається мальовнича панорама:

  • з одного боку — на Дніпро і Поділ;
  • з іншого — на Європейську площу.

Увечері міст приваблює ефектним і красивим підсвічуванням, яке забезпечують тисячі енергоефективних лiхтарикiв.

Пейзажна алея і сходи на Воздвиженці

У самому серці української столиці знаходиться Пейзажна алея. Вона розташовується на схилі Старокиївської гори, від Історичного музею до Львівської площі. Тут багато красивих місць, починаючи від кота-лавки, закінчуючи безліччю інших незвичайних сучасних скульптур.

Алея давно потребувала реконструкції, а асфальт і плитка вимагали ґрунтовного ремонту. Зовсім недавно ця мета була досягнута:

  • прокладено нове гранітне покриття;
  • встановлені системи поливу та освітлення;
  • оновлена ​​зливова каналізація;
  • поставлені зручні лавки;
  • встановлено новий гранітний бортовий камінь і багато іншого.

Фактори, що перешкоджають розвитку інфраструктури Києва

Фінансування грає велику роль, але головною проблемою сьогодні можна назвати інший фактор — відсутність системності. Містобудівна документація дуже важлива, проте поданий ще в 2018 році Детальний план території для Оболоні Київрада так і не затвердила.

Цей план є документ, в якому чітко зазначено: що і де саме можуть будувати будкомпанії, тобто документація визначає планування і розвиток певної території.

Завдяки цьому нове будівництво набуватиме системну, а не хаотичну форму, причому зведення об’єктів буде відбуватися з урахуванням усіх побажань жителів міста. Для цього будь-який Детальний план території проходить громадське обговорення перед затвердженням, але попередній склад Київради не прийняв документ, чим активно користуються недобросовісні забудовники.


Мы в Facebook